Co mężczyźni lubią oglądać kiedy nikt nie patrzy?

Mężczyźni należą do wzrokowców. Bodźce wizualne pobudzają mózg oraz inne elementy ciała. To woda na młyn dla branży erotycznej, która tworzy wiele produkcji skierowanych do panów. W jaki sposób wpływają na postrzeganie świata i co cieszy się największą popularnością?

Rozwój rynku produkcji dla dorosłych

Filmy erotyczne przeżywają rozkwit, podobnie jak inne gałęzie uzależnione od technologii. Internet gwarantuje stały dostęp do tego „świata”. Chociaż aktywność w sieci nadal nie jest anonimowa, bezpieczeństwo jest tu większe niż w przypadku posiadania tradycyjnych płyt lub kaset wideo. Narzeczone oraz małżonki często nie zdają sobie sprawy z tego, co oglądają ich faceci. Okazuje się, że lista preferencji jest nietypowa i zróżnicowana.

Co ogląda się najczęściej?

Panowie statystycznie rezygnują z długich, fabularnych filmów erotycznych. Liczy się natychmiastowa akcja oraz pobudzenie zmysłów. Co ciekawe, dużą popularność gwarantują skrajności. Męska dominacja jest przedstawiona brutalnie, ale wielu panów decyduje się również na żeńską odmianę.

W kontekście seksu dominuje klasyczny, oralny, a także analny. Ostatnie to jedno z ukrytych pragnień wielu mężczyzn. Psychologowie warunkują to chwilowym poczuciem dominacji, większą stymulacją penisa oraz bezwarunkowym oddaniem partnerki. Odnośnie wieku, mężczyzn w podobnym stopniu kręcą kobiety dojrzałe i młode. Wiele zależy tu od indywidualnych preferencji, ale rozkład sił jest bardzo zbliżony.

Na liście życzeń dość rzadko znajdują produkcje z długą grą wstępną. Dużą rolę odgrywa ujęcie. Pobudzający jest raczej widok twarzy, aniżeli narządów płciowych.

Jak filmy erotyczne wpływają na panów?

Oglądanie erotyki może pełnić funkcję chwilowego rozładowania emocji albo chęci edukacji. Nauka ta jest zaburzona przez samą tematykę filmów pornograficznych. W efekcie osoba oglądająca, wyrabia sobie nienaturalne zdanie na temat roli partnerki. Filmy erotyczne mogą osłabić empatię, a także prowadzić do skłonności dominujących. W skrajnym przypadku może się to wiązać z frustracją, spowodowaną tym, że dana osoba nie potrafi przyjąć pozycji aktora.

Erotyka dodatkowo wpływa na kompleksy. Tyczy się to zwłaszcza przeciętnych mężczyzn, którzy na widok aktorów tracą pewność siebie. Problemem jest też czas trwania produkcji. Sam akt seksualny może być nawet godzinny, co rzadko zdarza się w prawdziwych związkach.

Ostatnie zagrożenie erotyki to nienaturalny obraz kobiet, który jest kreowany przez reżyserów. Wyróżnia się dwie grupy: dominujących albo skrajnie uległych. Wiele filmów należy zaliczyć do uwłaczających. Uprzedmiotowienie to skrajność, która ma jednak swoich ukrytych miłośników.

Podsumowanie

Oglądanie erotyki w samotności nikogo nie dziwi. Indywidualne preferencje i ciężka tematyka to jedno. Z drugiej strony najczęściej chodzi o zaspokojenie fizycznych potrzeb. Wspólne seanse byłyby nietaktowne oraz zwyczajnie dziwne.

Problemem i atutem erotyki jest szeroki zakres. Można w ten sposób poznać seksualność, ale jednocześnie trafić na skrajne zachowania. Nie każdy odnajduje się tymczasem w dominacji. Poleganie na filmach erotycznych długofalowo, może prowadzić do problemów w rzeczywistych związkach. Wszystko jest stworzone z myślą o ludziach, ale tutaj również liczy się rozwaga.

Technologia VR – czym ona jest?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych technologią VR – z różnych zresztą powodów. Dlatego też dziś przedstawimy ci, czym jest ta...

Sex randki – dlaczego stały się tak popularne?

Seks to temat popularny, wręcz wszechobecny w masowej kulturze. Wydawać by się więc mogło, że znalezienie partnera do zbliżenia seksualnego jest banalnie...

Czy opłaca się pracować na seks kamerkach?

Praca na seks kamerkach to dość nietypowy sposób na zarobek, jednakże z racji cały czas rosnącej popularności erotyki internetowej, jest to coraz...

Ciekawe sposoby na urozmaicenie seksu

Skoro wpisałeś to hasło w wyszukiwarkę, to zapewne zastanawiasz się, jak urozmaicić swój seks z partnerką, prawda? Dlatego też dziś przedstawimy...

Kiedy nadchodzi odpowiedni moment na oświadczyny?

Oświadczyny to poważny krok, na który decyduje się para. Jest to taki stan, w którym obydwie strony są pewne, że chcą spędzić...

Czy męska bielizna erotyczna podoba się kobietom?

Do niedawna męska bielizna erotyczna traktowana była po macoszemu, skupiano uwagę przede wszystkim na tej kierowanej do płci pięknej. W butikach erotycznych...